Podpořte Izrael proti terorismu Hamasu

Poslancům Evropského parlamentu a politickým klubům

dita.charanzova@europarl.europa.eu, petr.jezek@europarl.europa.eu,
martina.dlabajova@europarl.europa.eu, jiri.mastalka@europarl.europa.eu,
petr.mach@europarl.europa.eu, jan.keller@europarl.europa.eu,
miroslav.poche@europarl.europa.eu, katerina.konecna@europarl.europa.eu,
stanislav.polcak@europarl.europa.eu, jiri.pospisil@europarl.europa.eu,
pavel.poc@europarl.europa.eu, ludek.niedermayer@europarl.europa.eu,
miloslav.ransdorf@europarl.europa.eu, jan.zahradil@europarl.europa.eu,
olga.sehnalova@europarl.europa.eu, evzen.tosenovsky@europarl.europa.eu,
michaela.sojdrova@europarl.europa.eu, pavel.telicka@europarl.europa.eu,
pavel.svoboda@europarl.europa.eu, tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu,
jaromir.stetina@europarl.europa.eu

Předmět: Podpořte Izrael proti terorismu Hamasu

Milí poslanci Evropského parlamentu,

spolu s ostatními zodpovědnými občany Evropské unie, sleduji to, co se odehrává v Izraeli a v pásmu Gazy. Izrael dlouhodobě bojuje za to, aby neutralizoval teroristickou infrastrukturu a zbraně Hamasu a jsme si vědomi, že Evropský parlament právě pracuje na rezoluci, která se má vyjádřit k tomuto tématu. Rádi bychom Vám dali na vědomí, že nejen očekáváme, ale přímo žádáme, aby se Evropský parlament postavil pevně na stranu Izraele proti terorismu Hamasu.

Hamas je Evropskou unií označen jako teroristická organizace. Páchal – a páchá – mnohé válečné zločiny tím, že operuje z civilních oblastí a s bojovníky přestrojenými za civilisty a tím, že používá civilisty jako živé štíty. Hamas odpálil více než 12 tisíc raket na izraelská města od roku 2005 a je zodpovědný za desítky dalších teroristických útoků zaměřených na civilisty v Izraeli.

Izrael má nejen právo, ale dokonce povinnost využít všechny prostředky, které ma k disposici, aby ochránil své občany před terorismem. Kdyby se něco podobného odehrávalo kdekoliv v EU, očekávali bychom stejné akce od států Evropské unie a plnou podporu od těch, kdo jsou členy a přátely EU.

Izrael se stáhl z oblasti Gazy v roce 2005. Byl to rozhodný a odvážný krok směrem k míru. Vykořenil tím více než 8 tisíc svých občanů a odstranili veškerou vojenskou přítomnost. Vzdal se veškeré kontroly jejich hranic, s výjimkou hranic s Izraelem. Tento akt byl chválen Evropskou unií, která potvrdila svůj závazek vůči bezpečnému Izraeli. Vzdor tomu, Gaza se dostala pod vládu Hamasu a – namísto toho, aby se stala zárodkem suverénního a prosperujícího Palestinského státu – stal se z ní miniaturní teroristický stát, raketovou odpalovací rampou, která šíří do svého okolí teror.

Nyní je příležitost znovu potvrdit závazek Evropské unie vůči Izraeli, aby tento mohl být bezpečný a neohrožovaný. Evropský parlament musí vyslat jasnou zprávu, že stojí na straně Izraele v jeho snaze zlikvidovat všechna teroristická zařízení Hamasu v Gaze. Evropský parlament musí povzbudit členské státy Evropské unie, aby podpořili Izrael v době války politicky, logisticky i humanitárně. Cokoliv menšího, než kompletní podpora eliminace teroristické hrozby z Gazy bude signálem, že Evropská unie nemá zájem na míru založeném na „řešení dvou států“ s výměnou země za mír, ale pouze o výměnu teritorií za permanentní teror a konflikt.

Jakýkoli tlak Evropského parlamentu na Izrael, aby zmírnil současnou vojenskou operaci, a snaha o pouhé dočasné pozastavení teroru Hamasu jsou politicky i morálně nepřijatelné. Nikdy by to nebylo přijatelné pro kteroukoli ze zemí Evropské unie a není to ani přijatelné pro Izrael. Je to základní právo kteréhokoli občana kdekoliv ve světě žít bez toho, aby byl ohrožován jeho život a bezpečnost. Zvláště, pokud se jedná o hrozby na základě národnosti, etnicity nebo náboženství.

Jako občané EU, kteří milují mír, nežádáme nic méně od Evropského parlamentu, než plnou podporu Izraele v jeho boji proti terorismu Hamasu a věříme, že podniknete správné kroky tímto směrem.

S pozdravem

Podpis

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: